2018 (jún) – Ohlásenie kandidatúry za poslanca MsZ v Spišskej Belej

2018 (jún) – Ohlásenie kandidatúry za poslanca MsZ v Spišskej Belej
27. júna 2018 ondrej

Vážení Spišskobelania, Stražania a všetci #srdcombelančania,

volám sa Ondrej Miškovič, mám 25 rokov, som študentom vysokej školy a v našom meste sa snažím podporovať veci hodné nasledovania. V novembrových komunálnych voľbách sa chcem uchádzať o post poslanca mestského zastupiteľstva v Spišskej Belej. Svoju kandidatúru ako aj propagáciu financujem z vlastných zdrojov bez podpory akékoľvek politického subjektu.

PREČO SOM SA ROZHODOL KANDIDOVAŤ?
Pred pár rokmi som v jednej so súťaží mesta Spišská Belá vyhral so svojim návrhom loga Srdcom Belančan, toto slovné spojenie, nie je len nejakým výrazom ale postojom k nášmu mestu. Nechcem sedieť so založenými rukami a preto som sa rozhodol priložiť ruku k dielu, aby si Spišská Belá mohla naďalej držať slušné tempo v rozvoji a príležitostí pre mladých.

ČO BY SOM NOVÉ MOHOL PRINIESŤ OBYVATEĽOM MESTA?
Spišská Belá je na dobrej ceste napredovať, bolo by veľmi hlúpe v tomto progrese zastať. Dôležitým v napredovaní by nám mohlo byť to, čo už tu máme – šikovných a vzdelaných mladých ľudí, ktorým nie je ich mesto ukradnuté. Podporoval by som hlavne ich nápady a talenty ktoré majú, veď práve v mladých je budúcnosť ako sa zvykne vravieť a možno aj tých mladých upriamiť na to, čo im tu chceli zanechať ich otcovia a matky. Po zvolení by som každú a jednu svoju aktivitu chcel zverejňovať a nebyť poslancom či kandidátom na poslanca len jeden mesiac ale počas celého funkčného obdobia. Chcem podporovať hlavne nápady, ktoré pozdvihnú naše mesto a pomôžu tým, ktorí to naozaj potrebujú.

ČO PRE MŇA ZNAMENÁ BYŤ #SRDCOMBELANČAN ?
Srdce sa stalo pre svet symbolom lásky ako aj príjemných citov. Hovoríme o srdci na pravom mieste, napriek tomu, že srdce máme uložené na ľavej strane. Je to paradox. No tu sa hovorí o pravom mieste ako o skutočnosti, ktorá robí človeka človekom a nie o polohe srdca. Mesto Spišská Belá je pre mnohých domovom, nedovoľme, aby sa stala miestom nepokojov a ukazovaním na chyby toho druhého, ale aby sa stala miestom, ktoré je takpovediac srdcu blízke.

Tvorme aj my krajší obraz o meste Spišská Belá.

Ondrej Miškovič